Na hali sportowej w Jabłonce odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w mini - piłce ręcznej dziewcząt organizowane przez Powiatowe Centrum Kultury.

Sporty walki

Wojownicy Highlandera z kolejnymi sukcesami w Pucharze Świata (+zdjęcia)

19.04.2024

W Rzgowie odbyły się Mistrzostwa Świata w KyodoKyokushin - Kyodo Word Cup. Do rywalizacji stanęło 350 wojowników z 17 krajów, m.in. z Włoch, Grecji, Rumunii, Ukrainy, Iraku i Izraela. W mistrzostwach tych, zaliczanych do Pucharu Świata, udział wzięli także zawodnicy szczawnickiego klubu kick/thai boxingu Highlander.

Hokej

Dwie setki Kolusza

18.04.2024

Polacy po wygranym dwumeczu z Węgrami (5:2 i 6:2) zmierzyli się ze Słowenią w Bytomiu. To jest kolejny etap przygotowań do mistrzostw świat elity w Ostrawie i Pradze.

Kolarstwo

Czekała na sukces cztery lata!

18.04.2024

- To zwycięstwo wiele dla mnie znaczy. Mam nadzieję, że zainspiruję ludzi, którzy bardzo długo podążają za swoimi marzeniami - powiedziała Polka za linią mety.

Hokej

Podhale zarzuciło sidła na JKH

18.04.2024

Po Dominiku Jaroszu kolejny gracz z JKH GKS Jastrzębie dołącza do drużyny „Szarotek”.

Hokej

Gdzie ta młodzież?

18.04.2024

- pyta zaniepokojony Czytelnik w liście do redakcji. Pisze, że martwi się o przyszłość nowotarskiego hokeja i dzieli się swoimi spostrzeżeniami.

Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w biegach przełajowych (+zdjęcia)

18.04.2024

Na płycie lotniska Aeroklubu Nowy Targ odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w biegach przełajowych. Pomimo fatalnych prognoz i niesprzyjających warunków atmosferycznych do zawodów zgłosiła się wyjątkowo duża liczba zawodników - prawie 350 uczniów.

Wiosna na Orliku (+zdjęcia)

18.04.2024

Na boisku "Orlik" w Szczawnicy odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej Ośrodka Pieniny w piłce nożnej organizowane przez Powiatowe Centrum Kultury.

Zobacz więcej

Krótko i na temat
07.04.2024, 19:35
Piłka ręczna

Polki rozbiły 28:17 Kosowianki w ostatnim meczu eliminacji mistrzostw Europy w Austrii, Szwajcarii i na Węgrzech. Zwycięstwo oznacza, że Biało-Czerwone pojadą na imprezę, która odbędzie się na przełomie listopada i grudnia 2024 r.

07.04.2024, 19:04
Tenis ziemny

Hubert Hurkacz wygrał z Pedro Martinezem 2:0 (6:3, 6:4) w finale turnieju ATP w Estoril. To pierwszy triumf Polaka "na mączce" w karierze.

06.04.2024, 17:13

Polscy żużlowcy zdobyli w Grudziądzu złoty medal drużynowych mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni, którzy obronili tytuł, uzyskali 51 pkt i wyprzedzili Danię - 35 i Szwecję - 20. Czwarte miejsce zajęli Czesi - 13. To trzeci triumf reprezentacji Polski w tych zawodach w ich trzyletniej historii.

24.03.2024, 20:50

Wielki dzień dla polskiej gimnastyki artystycznej. Najpierw medal Pucharu Świata wywalczyła 15-letnia Liliana Lewińska, a teraz ogromny sukces odniósł polski zespół. Biało-czerwone zdobyły złoty medal imprezy.

02.03.2024, 20:25

Reprezentantki Polski: Aneta Stankiewicz, Julia Piotrowska i Izabella Dudek zostały wicemistrzyniami Europy w karabinie 10 m w konkurencji trójek. W finale zawodów rozgrywanych w węgierskim Gyor lepsze okazały się Niemki.

25.02.2024, 18:26
Narty

Jan Guńka zdobył brązowy medal mistrzostw świata juniorów w biathlonie w estońskiej miejscowości Otepaeae. Do zwycięzcy biegu na dochodzenie Niemca Leonharda Pfunda stracił 15,3 s, a do drugiego na mecie Francuza Valentina Lejeune'a - 2,5 s.

23.02.2024, 18:36
Łyżwy szybkie

Natalia Jabrzyk zwyciężyła w piątkowej rywalizacji na dystansie 1500 metrów podczas Akademickich Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim w norweskim Hamar. Czwarta była Olga Piotrowska, a Marek Kania, najlepszy z Polaków, zajął piąte miejsce na tym dystansie.

18.02.2024, 18:37
Sporty siłowe

Weronika Zielińska-Stubińska uzyskała w dwuboju 235 kg i zdobyła złoty medal mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów w kat. 81 kg.

18.02.2024, 17:45

Michał Niewiński zdobył z czasem 41.158 s brązowy medal w niedzielnych zmaganiach na 500 metrów podczas Pucharu Świata w short tracku w Gdańsku!

17.02.2024, 21:59
Pływanie

Jakub Majerski zdobył brązowy medal na 100 m stylem motylkowym w mistrzostwach świata w pływaniu, które odbywają się w katarskiej Dausze.