23.11.2008 | Czytano: 1614

Siła złego na jednego

Z jednym punktem wrócili hokeiści Podhala z wyprawy do „Perły Wód”. Przetrzebiona drużyna kontuzjami stawiła zacięty opór aspirantowi do ekstraklasy. W pierwszym meczu ulegli „katehetom” dopiero w dogrywce, nazajutrz młodym nowotarżanom starczyło sił tylko na 30 minut, ale też grali w dwunastkę. No cóż, siła złego na jednego.

- Nowotarżanie nie są chłopcami do bicia. Grają mądry hokej, jeżdżą szybko, są waleczni. Postawili nam twarde warunki – komplementował po meczu rywali szkoleniowiec miejscowej drużyny, Adam Kilar.

Rzeczywiście podopieczni Jacka Szopińskiego wysoko zawiesili poprzeczkę jego podopiecznym. Mimo, iż pod Górę Parkową przyjechali w mocno okrojonym składzie. Zabrakło kontuzjowanych – Neupauera i Hajnosa, chorego Woźniaka , a obowiązki szkolne zatrzymały Steligę. Do „Perły Wód” nie pojechali też zatrzymani przez Wojasa – Iskrzycki i Gaj. To nie koniec nieszczęść górali. W trakcie drugiej tercji wypadł ze składu Marek, który doznał urazu pleców. Były obawy, iż zespół nie wytrzyma kondycyjnie spotkania. Mimo, iż sił z każdą minuta ubywało, to górale charakterem i niesamowitą wola walki nie poddawali się. Ba, byli bliżsi wygranej. Gdyby tylko nie ta fatalna skuteczność, który od początku sezonu jest piętą Achillesową „Szarotek”.

Przyjezdni świetnie rozpoczęli spotkanie. Bardzo skupieni, konsekwentnie grający w obronie i wypełniający w każdym szczególe założenia taktyczne, w 8 minucie przeprowadzili zabójczą kontrę. To było braterskie zagranie. Długie podanie W. Bryniczki do starszego brata, a ten nie dał najmniejszych szans Kachniarzowi. „Szarotki” miały szansę pójść za ciosem i pogrążyć „klatehetów”. Wypracowały sobie dogodne sytuacje, ale groźne strzały Leśniowskiego, Kmiecika i Marka padły łupem ostatniej instancji gospodarzy. Podhalanie gorące momenty przeżywali w końcówce odsłony, kiedy w czwórkę bardzo dzielnie i skutecznie odpierali ataki gospodarzy.

Feralne dla gości były pierwsze minuty drugiej tercji. Grając w przewadze dopuścili do wyrównania, a chwilę później ponownie K. Bryniczka dał prowadzenie swojej drużynie. Wystarczyły 22 sekundy i kryniczanie wyszli na prowadzenie 3:2. Zabawa dwukrotnie pokonał Niesłuchowskiego w niegroźnych sytuacjach. Młodzi górale nie załamali się takim obrotem sprawy i ze wszystkich sił dążyli do wyrównania. Udało się w 28 min. Kolejna kontra, podanie do Kapicy przez dwie trzecie lodowiska, a ten w sytuacji sam na sam ośmieszył bramkarza i wpakował „gumę” do pustej bramki. Radość z wyrównania nie trwała długo. 2 minuty później błąd przy wyprowadzaniu krążka z własnej tercji i D. Bulanda z zimną krwią wykorzystuje prezent. Wyrównanie padło w 48 min. Mający dzień „konia” K. Bryniczka, po raz trzeci znalazł sposób na Kachniarza. Tym razem pokonał go precyzyjnym strzałem w samo okienko. Mimo usilnych starań z obu stron w regulaminowym czasie gol już nie padł. W dogrywce szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy, którzy podczas gry czterech na trzech zdobyli złotego gola, strzałem pod poprzeczkę.

- Postawa i wynik ujmy nam nie przynosi. Rozegraliśmy dobre spotkanie, mimo kłopotów kadrowych – mówi Jacek Szopiński, trener MMKS Podhale. – Chłopcy wykazywali duże zaangażowanie, wypełniali założenia taktyczne i szkoda tylko, że nie wykorzystaliśmy wielu doskonałych okazji. „Kateheci” dość szczęśliwie uratowali dwa punkty, choć oczekiwania były chyba nieco inne.

KTH Krynica – MMKS Podhale Nowy Targ 5:4 (0:1, 4:2, 0:1; 1:0)
5:4 – Horowski (62:33 w przewadze).

Sędziowali: Kryś – Ciastoń i Sałach (Katowice).
Kary: 12 – 8 min.

KTH: Kachniarz; Tyczyński – Pach, D. Kruczek (2) – Myjak, Piksa – Rząca, Chabior (2) – Dudzik; D. Dubel (4) – M. Dubel – Papież, D. Bulanda – Błażowski (2) – Zabawa, Horowski (2) – T. Bulanda – Brocławik, Tomasik – Domek – Żołnierczyk. Trener Adam Kilar.

MMKS Podhale: Niesłuchowski; Cecuła (2) – Marek, Wróbel (2) – W. Bryniczka; Kmiecik – Leśniowski – Kret (2), K. Sulka – K. Bryniczka (2) – Kapica, Szumal – Puławski – Zwinczak. Trener Jacek Szopiński.

Już pierwsza interwencja Furcy – w 14 sekundzie – polegała na wyciagnięciu krążka z siatki. Ni to strzał, ni wrzutka zaskoczyła Furcę. Goście szybko odpowiedzieli i to grając w osłabieniu. Wyprowadzili kontrę, po której Kmiecik zbierał zasłużone gratulacje. Niemniej, gdy jego zespół grał w trójkę przeciwko piątce rywali, D. Bulanda po raz drugi wyprowadził „katehetów” na prowadzenie. – W tej tercji byliśmy ciut lepsi – powiedział Jacek Szopiński.

Młodym nowotarżan sił wystarczyło tylko na pół meczu, potem rozpoczęła się katastrofa. Po siódmym golu Jacek Szopiński zmienił bramkarza, ale i to nie pomogło. „Szarotki” po raz pierwszy przegrali w dwucyfrowych rozmiarach.

- To był najsłabszy nasz mecz w tym sezonie, ale też dysponowałem najskromniejszym składem – tłumaczy Jacek Szopiński. – Zabrakło ośmiu zawodników z podstawowego składu, których miałem do dyspozycji na początku sezonu. Do Krynicy pojechaliśmy w 12- osobowym składzie, bo Marek dzień wcześniej doznał kontuzji, a K. Sulka miał prywatny wyjazd. Do tego pół meczu graliśmy w osłabieniu. Ciężko się tak gra, bo ubytek sił jest ogromny. Uważam, że sędzia był nadgorliwy. Na wyrost nas karał. Dodatkowo straciliśmy koncepcję gry. Inna sprawa, iż bramkarze nie mieli też najlepszego dnia i mają kilka bramek na sumieniu.

KTH Krynica – MMKS Podhale Nowy Targ 12:3 (2:1, 7:2, 3:0)
12:3 – D. Bulanda – Zabawa (49:50).

Sędziowali: Strzempek (Katowice) – Zygmunt i Radzik (Krynica).
Kary: 14 – 36 min.

KTH: Kachniarz; Tyczyński – Pach, D. Kruczek – Myjak, Piksa – Rząca, Chabior – Dudzik; D. Dubel – M. Dubel – Papież, D. Bulanda – Błażowski – Zabawa, Horowski – T. Bulanda – Brocławik, Tomasik – Domek – Żołnierczyk. Trener Adam Kilar.

MMKS Podhale: Furca (35:09 Niesłuchowski); Cecuła – Kret, Wróbel – W. Bryniczka; Kmiecik – K. Bryniczka – Kapica, Puławski – Lesniowski – Steliga, Szumal, Zwinczak. Trener Jacek Szopiński.