13.06.2010 | Czytano: 2000

Skalny mistrzem!

Nowy Targ jest unihokejową potęga.! Temu nikt nie zaprzeczy. Po sukcesach seniorów i seniorek przyszedł czas na juniorów młodszych. W finałowej rozgrywce najlepszy okazał się UKS Skalny z Nowego Targu. Wszyscy liczyli na dublet nowotarżan. UKS Jedynka po falstarcie,

udanym finiszem dopiero sięgnęła po brązowe krążki. Finałowe zmagania z udziałem sześciu drużyn przeprowadzono w Nowym Targu.
Jedynka rozpoczęła zmagania od dwóch porażek. Dodajmy w dość niespodziewanych rozmiarach. – Nie ćwiczymy na dużej sali i to było widać w pierwszych spotkaniach. Ponadto sędziowie jakoś nas nie lubili, posyłając moich zawodników na ławkę kar. Jak „poczuliśmy” halę, to już lepsza była gra i wyniki – mówi trener Jedynki, Józef Stryczek.
Jego podopieczni odbili się od dna” pokonując obrońcę mistrzowskiego tytułu UKS Skalny.

- To był wypadek przy pracy – twierdzi szkoleniowiec Skalnego, Grzegorz Sułkowski. – Niektórzy zawodnicy zostali sprowadzeni na ziemię. Po dwóch łatwych wygranych, w tym z groźną Zielonką, byli święcie przekonani, że ograją Jedynkę na jednej nodze. Tym bardziej, iż podopiecznym Józefa Stryczka nie szło, przegrali oba spotkania. Nie da się wygrać meczu, jeśli trzy bramki straci się z połowy boiska.
Skalny, by myśleć o obronie mistrzowskiego tytułu musiał wygrać oba spotkania w ostatnim dniu turnieju. Pokonał Olimpię, ale Orionek również nie stracił punktów i z kompletem przystępował do decydującego pojedynku. Pierwsza tercja bardzo wyrównana i nerwowa. Zbyt dużo było wykluczeń. Górale 6 sekund przed końcem tercji objęli prowadzenie, a na początku drugiej odsłony w odstępie 12 sekund jeszcze dwa razy umieścili ażurową piłeczkę w bramce Orionka. Kiedy Korwel podwyższył na 4:1, wydawało się, że w trzeciej tercji Orionek się nie podniesie. Chyba tak samo myśleli nowotarżanie, bo pozwolili zdobyć dwa gole ( jeden samobójczy) i podnieść się przeciwnikowi.

UKS Skalny Nowy Targ – UKS Junior Kębłowo 14:3 (4:1, 5:2, 5:0)
Bramki dla nowotarżan: Luberda 4, Stypuła 2, Wronka 2, Frysztak 2, Ligas 2, Michalski, Korwel, Kołaciak, Tomasik.

UKS Orionek Ogorzeliny – UKS Jedynka Nowy Targ 7:4 (3:1, 2:1, 2:2)
Bramki dla Jedynki: Tynus 2, Turwoń, J. Dzioboń.

UKS Skalny Nowy Targ – MUKS Zielonka 7:2 (2:0, 4:1, 1:1)
Bramki dla Skalnego: Wronka 2, Krugiołka, Kowalczuk, Korwel, Luberda, Kołaciak.

UKS Jedynka Nowy Targ – LUKS Olimpia Łochów 3:7 (1:2, 1:2, 1:3)
Bramki dla nowotarżan: Tynus 2, Wielkiewicz.

UKS Skalny Nowy Targ – UKS Jedynka Nowy Jarg 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)
Bramki: Wronka 2, Michalski – Tynus 3, Wielkiewicz, Fryźlewicz.

UKS Junior Kębłowo – UKS Jedynka Nowy Targ 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)
Bramki dla Jedynki: Tynus, Fryźlewicz, Wielkiewicz.

LUKS Olimpia Łochów – UKS Skalny Nowy Targ 0:9 (0:3, 0:3, 0:3)
Bramki dla nowotarżan: Luberda 3, Korwel 2, Stypuła, Michalski, Krugiołka, Wronka.

MUKS Zielonka – UKS Jedynka Nowy Targ 3:7 (1:2, 1:2, 1:3)
Bramki dla nowotarżan: Ujwary 3, Wielkiewicz 2, Fryźlewicz, Tynus.

UKS Orionek Ogorzeliny – UKS Skalny Nowy Targ 3:4 (0:1, 1:3, 2:0)
Bramki dla Skalnego: Tomasik, Luberda, Stypuła, Korwel.