22.07.2020 | Czytano: 4545

PP: Zwycięski maraton Podhala!

NKP Podhale Nowy Targ po trzech latach ponownie melduje się w Pucharze Polski na szczeblu centralnym. W wojewódzkim finale nowotarżanie pokonali po rzutach karnych Wieczystą Kraków. To trzeci z rzędu pucharowy pojedynek Podhala rozstrzygnięty w serii jedenastek.

Bardzo emocjonująca pierwsza odsłona na remis. Mogło zacząć się dobrze dla Podhala, jednak arbiter nie zauważył zagrania ręką gracza Wieczystej we własnym polu karnym. Dosłownie minutę później zawodnicy z Krakowa objęli prowadzenie po indywidualnym rajdzie Madejskiego. Podhale odpowiedziało w 38 minucie kapitalnym strzałem Lepiarza. Tuż po przerwie napastnik umieścił futbolówkę drugi raz w siatce – niestety tym razem został złapany na spalonym. Pierwsze minuty drugiej połowy to dominacja nowotarżan, która nie przyniosła efektów w postaci bramki. Potem tempo spadło, a żadna z drużyn przede wszystkim nie chciała narazić się na stratę gola. Rozstrzygnięcia nie przyniosła także dogrywka i byliśmy świadkami konkursu rzutów karnych. W nich ponownie bohaterem Mateusz Szukała, dwukrotnie lepszy od rywali.

7 – Mizia płasko z lewego sektora dogrywa na dalszy słupek. Na wślizgu podanie zamykał Lepiarz ale zabrakło centymetrów aby sięgnął piłkę.
10 – Frańczak zagrał z prawego skrzydła na piąty metr przed bramką Szukały. Z poświęceniem Wajsak wybija na róg uprzedzając ofensorów Wieczystej.
17 – Gawęcki ewidentnie przeciął podanie we własnym polu karnym ręką. Arbiter każe grać dalej.
18 – GOL 1:0! – Daleki kross trafia prosto na nogę Madejskiego. Ten ściął do środka z prawej flanki i technicznym strzałem umieścił futbolówkę obok Szukały.
22 – Kumah prostopadle do Kury. Uderzenie napastnika Wieczystej mija prawy pręt bramki.
29 – Frańczak posyła dośrodkowanie na dalszy słupek. Zza pleców obrońcy wybiega Kumah i czubkiem buta oddaje strzał w kierunku bramki. Szukała intuicyjnie nogami zatrzymał futbolówkę.
36 – Świetną wizją gry popisał się Dynarek posyłając dalekie podanie do Mrówki. Snajper Podhala pudłuje po tym jak futbolówka podskoczyła tuż przed jego próbą.
38 – GOL 1:1! – Potoniec wrzuca z lewego sektora w pole karne. Lepiarz przyjął i huknął potężnie w lewy róg bramki.
43 – Mizia odważnie z dystansu ale daleko od lewego słupka.
45 +1 – Z okolicy 25 metra soczyście uderza Gawęcki. Futbolówka w niewielkiej odległości minęła spojenie.
46 – Pierwsza okazja po wznowieniu gry i piłka w siatce po główce Lepiarza. Radość Podhala jednak przedwczesna bo arbiter decyduje, że był spalony.
50 – Ponownie w roli głównej Lepiarz, który zamykał dośrodkowanie z lewego skrzydła. Snajper jedynie trącił futbolówkę w trudnej pozycji na wślizgu i nie zdołał skierować jej w światło bramki.
57 – Rykoszet po strzale Potońca, piłka odbita od obrońcy trafia do Skórskiego. Zmylony bramkarz nie miał wielkich szans na interwencję ale Skórski uderzył z powietrza obok bramki.
59 – Podhale w natarciu. Tym razem Mrówka główkuje nad bramką Miśkiewicza.
74 – Tonia kropnął po bliższym słupku z krawędzi pola karnego. Niewiele zabrakło do prawego okienka.
91 – Ponownie Podhale z impetem tuż po wznowieniu gry. Dwójkowa akcja Nawrot – Tonia i dośrodkowanie tego drugiego zakończone strzałem głową Mrówki w poprzeczkę.
94 – Miśkiewicz ubiega Mrówkę wychodzącego na czystą pozycję.
102 – Ostry kąt nie przeszkadzał Frańczakowi do oddania potężnego uderzenia lewą nogą. Szukała widowiskowo i bardzo skutecznie paruje do boku.
106 – Guzik schodzi do środka na lewą nogę i oddaje strzał w krótki róg. Szukała zmuszony do wysiłku.
115 – Ładne przyjęcie Słoniny zwieńczone szarżą ze strzałem w krótki róg. Szukała pewnie wyjaśnia zagrożenie.

Wieczysta Kraków – NKP Podhale Nowy Targ 1:1 (1:1,1:1) k. 3:4
1:0 Madejski 18
1:1 Lepiarz 38
Wieczysta: Miśkiewicz – Frańczak, Kalemba, Jurkowski, Kura, Pietras, Gawęcki (73 Słonina), Zieliński (98 Pachowicz), Madejski (64 Guzik), Kumah (91 Smuczyński) , Skrzypek (73 Krasuski)
Podhale: Szukała – Lewiński, Potoniec, Wajsak, Mianowany, Nawrot, Dynarek, Mizia, Tonia, Lepiarz (55 Skórski), Mrówka