08.03.2020 | Czytano: 2443

PE: Dzisiaj pierwsza, wczoraj druga Aleksandra Król (+zdjęcia)

AKTUALIZACJA! Nowotarżanka Aleksandra Król stanęła na podium zawodów Pucharu Europy w austriackim Tauplitz. W sobotę był druga, nazajutrz zwyciężyła.

Polka w sobotę  zajęła drugie miejsce w slalomie równoległym. Lepsza od Polki była tylko Austriaczka Sabine Schoeffmann. Na najniższym stopniu podium stanęła Rosjanka  Maria Wołgina. Pozostałe Polki sklasyfikowane zostały na miejscach: 10. Weronika Biela, 26.  Maria Chyc, 45. Oliwia Pawlikowska.

Aleksandra Król okazała się najlepsza podczas drugich zawodów. Polka uzyskała czas 1:00,61. Druga Austriaczka Sabine Schoeffmann była o 6 setnych wolniejsza. Podium ze stratą ponad 2 sekund uzupełniła Włoszka Elisa Caffont. Weronika Biela uplasowała się na 10. miejscu. Maria Chyc zajęła 28. miejsce, a Oliwia Pawlikowska nie ukończyła pierwszego przejazdu.

Wśród mężczyzn całe podium zajęli snowboardziści z Austrii.  Zwyciężył Alexander Payer przed Fabianem Obmannem i Arvidem Aunerem.   W rywalizacji wzięli udział dwójka Polaków – Michał Kwiatkowski i Michał Nowaczyk. Ten pierwszy sklasyfikowany został na trzynastym miejscu, a trzy pozycje niżej jego kolega z reprezentacji.

W niedzielę na czele uplasowało się 4 reprezentantów gospodarzy. Wygrał Obmann przed Kislingerem, Payerem i Aunerem. Oskar Kwiatkowski zajął 9. miejsce, a Michał Nowaczyk był 13.