02.03.2020 | Czytano: 2211

PŚ: Dwie setne sekundy

O wielkim pechu może mówić nowotarżanka Aleksandra Król. Dwóch setnych sekundy zabrakło jej, by zakwalifikować się do głównie rozgrywki zawodów Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym w kanadyjskim Blue Mountain.

Zajęła 17. pozycję. Znacznie dalej od czołowej szesnastki znalazli się:  Weronika Biela (22. miejsce), Kwiatkowski (29. miejsce) i Nowaczyk (48, miejsce).

W rywalizacji kobiet bezkonkurencyjna okazała się Niemka Theresia Ramonia Hofmeister, która w walce o triumf pokonała Rosjankę Sofię Nadyrszinę. Na najniższym stopniu podium stanęła rodaczka Hofmeister, Selina Joerg.

Zmagania mężczyzn zdominował Rosjanin Dmitrij Loginow, który w finałowym przejeździe wyprzedził Niemca Stefana Baumeistera. Trzecie miejsce wywalczył Włoch Edwin Coratti.