16.02.2020 | Czytano: 1659

PE: Drugie miejsce Kwiatkowskiego

W austriackim Simonhoehe rozegrano dwudniowe zawody Pucharu Europy w slalomie gigancie równoległym. W niedzielnych zmaganiach drugi był Oskar Kwiatkowski.

W sobotę Kwiatkowski sklasyfikowany został na dziewiątej pozycji, a Michał Nowaczyk był 15. Triumfował Damian Gardner. Kanadyjczyk wygrał przed Rosjanami - Wiciem Wildem i Andriejem Sobolewem.

W rywalizacji kobiet  Aleksandra Król zajęła szóste miejsce. Wygrała Natalia Sobolewa przed Claudią Riegler i Mileną Bykową. Maria Chyc uplasowała się na 11. pozycji, Weronika Biela była 15., Małgorzata Gradzik 17., Oliwia Pawlikowska 18., Zuzanna Galica 20., a Olimpia Kwiatkowska nie ukończyła pierwszego przejazdu. W drugich zawodach Kwiatkowski uzyskał czas 1:08,47 i zajął drugie miejsce. Polak stracił jedynie dwie setne sekundy do Dmitrija Łoginowa. Trzecie miejsce zajął drugi z Rosjan, Andriej Sobolew. Michał Nowaczyk uplasował się na 14. pozycji z wynikiem 1:10,40.

Wśród kobiet triumfowała dzisiaj Sabine Schoeffmann. Austriaczka okazała się lepsza od Sofii Nadyrsziny i Jessici Keiser. Najlepsza z Polek, Maria Chyc zajęła 10. miejsce. Weronika Biela była 12., Aleksandra Król 15., Oliwia Pawlikowska 16., Zuzanna Galica 25., Olimpia Kwiatkowska 32., a Małgorzata Gradzik 43.