01.02.2020 | Czytano: 2443

MŚ: Taddy Błażusiak trzeci w Budapeszcie

Sezon SuperEnduro trwa w najlepsze. Równo dwa tygodnie temu hiszpańskie miasteczko La Coruna w Galicji gościło najlepszych motocyklistów z całego świata. Dzisiaj jesteśmy w Budapeszcie – kolejny przystanek rollercoasterowych zmagań. Przed rozpoczęciem czwartej rundy cyklu Mistrzostw Świata nasuwało się podstawowe pytanie: Błażusiak czy Bolt? Bolt czy Błażusiak?

Dobre pytanie. Na podstawie ich osiągnięć ciężko prognozować. Obaj zawodnicy idą łeb w łeb. Idźmy po kolei – w Krakowie wygrał Bolt, następnie w Riesie – nowotarżanin, w Hiszpani Bolt odzyskał plastron lidera i zrewanżował się za porażki. Na logikę, kolej na naszego Tadka, ale wiadomo, jakie cuda i zawirowania dzieją się na torze. Jedno jest pewne – łatwo na pewno nie będzie, bo Billy Bolt to piekielnie uzdolniony i trudny przeciwnik. Jednak o naszym #111 możemy powiedzieć dokładnie to samo. Taddy podjął walkę o siódmy złoty medal SuperEnduro w swojej karierze i my jesteśmy z nim w tej walce całym sercem.

Gotowi na sportowe emocje przesiąknięte spalinami? Zaczynamy!

Pierwszy finałowy wyścig Taddy ukończył na drugiej pozycji. Polak świetnie wyłapuje błędy innych i odwraca je na swoją korzyść, ale tutaj coś nie zagrało. Może następne okrążenie? Nie. Nowotarżanin ukończył wyścig na trzecim miejscu. Spadek bolesny, bo w trzecim wyścigu był czwarty. Rok temu brylował w Budapeszcie, teraz musi się zadowolić trzecim miejscem. Wygrał fenomenalny Billy Bolt.

Emil Juszczak zajął kolejno miejsca w poszczególnych finałach: 8., 11. i 7. W klasyfikacji zawodów zajął 9. miejsce.

Następny i zarazem ostatni przystanek zmagań MŚ SuperEnduro to Atlas Arena w Łodzi. 14 marca to ważna data, do zobaczenia!