19.10.2019 | Czytano: 1597

II liga: Pewna wygrana

W drugiej kolejce rozgrywek nowotarscy tenisiści stołowi rozgromili we własnej hali siódmą drużynę ligi UKS Ville Verde Olesno 9:1.

Mecz rozpoczął się od mocnego akcentu gospodarzy, lider gości pochodzący z Ukrainy Konstantyn Puszkarow zmierzył się z grającym trenerem Tomaszem Klagiem. Dwa pierwsze sety wyraźnie wygrywa Klag, w trzecim secie chwila przebłysku Puszkarowa i zwycięstwo. Początek seta czwartego rozpoczął się obiecująco dla zawodnika z Olesna prowadząc 3:0, lecz kolejne 10 punktów zdobywa Klag i cały pojedynek wygrywa nowotarżanin.

Na drugim stole spotkało się dwóch zawodników grających stylem defensywnym mowa o Marku Mozdyniewiczu z Nowego Targu i Adamie Kierońskim z Olesna, górą w tym pojedynku okazał się Mozdyniewicz wygrywając 3:1. Kolejne pojedynki to popis zawodników z Nowego Targu, na pierwszym stole Chyc wygrywa z Błocho a na drugim Czyszczoń pokonuje Janiszewskiego. Gry podwójne dla górali. W kolejnych meczach singlowych trzy pojedynki dla gospodarzy. W ostatnim pojedynku zmiennik Jakuba Czyszczonia, Marcin Wąsik został pokonany przez kapitana gości Adama Kierońskiego 3:1.